TÜYAP 24. İZMİR KİTAP FUARI ETKİNLİK PROGRAMI 6-14 NİSAN 2019

Etkinlik
“Yeme İçme Kültürümüzde Tekel’in Yeri”
Kategori
Söyleşi
Tarih
06.04.2019
Saat
13.00 - 14.00
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Yöneten
Faruk Şüyün
Konuşmacılar
Kerim Yanık, Gültekin Emre
Düzenleyen
Oğlak Yayıncılık
Etkinlik
“Kendi Sesinden Şiirler”
Kategori
Şiir-Dinleti
Tarih
06.04.2019
Saat
14:15 - 15:15
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Hidayet Karakuş
Düzenleyen
Bilgi Yayınevi
Etkinlik
“Süreyya Berfe Ödül Töreni”
Kategori
Ödül Töreni
Tarih
06.04.2019
Saat
14:45 - 15:45
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Yöneten
Zeynep Oral
Konuşmacılar
İsmail Mert Başat, Haydar Ergülen, Asuman Susam
Düzenleyen
PEN Türkiye
Etkinlik
“Gazetecilik ve Siyaset/Gazetecilik Öldü mü?”
Kategori
Söyleşi
Tarih
06.04.2019
Saat
15:30 - 16.15
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Tuğrul Eryılmaz
Düzenleyen
İletişim Yayınları
Etkinlik
“Mutluluk Kürleri”
Kategori
Söyleşi
Tarih
06.04.2019
Saat
16.30 - 17:15
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Ümit Aktaş
Düzenleyen
Hayy Kitap
Etkinlik
“Nazım Hikmet ve Kadınlar”
Kategori
Söyleşi
Tarih
06.04.2019
Saat
16:00 - 16:45
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Zeynep Oral
Düzenleyen
TÜYAP
Etkinlik
“Politik Roman, Romanda Politika”
Kategori
Söyleşi
Tarih
06.04.2019
Saat
17.00 - 17.45
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Güray Öz
Düzenleyen
TÜYAP
Etkinlik
“Gönül Gözü”
Kategori
Söyleşi
Tarih
06.04.2019
Saat
17:30 - 18:15
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Bülent Gardiyanoğlu
Düzenleyen
Destek Yayınları
Etkinlik
“Toplumun Yabancılaştırılmasında Tarihin İstismarı”
Kategori
Söyleşi
Tarih
06.04.2019
Saat
18.00 - 19.00
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Erdoğan Aydın
Düzenleyen
Literatür Yayınları
Etkinlik
“Evren ve Canlılar”
Kategori
Söyleşi
Tarih
06.04.2019
Saat
18:30 - 19:30
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Mehmet Emin Özel, Ahmet Talât Saygaç
Düzenleyen
TÜBİTAK Yayınları
Etkinlik
“Üzgün İnsandan Özgür İnsana”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.04.2019
Saat
12.00 - 13.00
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Deniz Bayramoğlu,Uğur Batı
Düzenleyen
Destek Yayınları
Etkinlik
“Kader Motifi”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.04.2019
Saat
12:00 - 12:45
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Gülseren Budayıcıoğlu
Düzenleyen
Doğan Kitap
Etkinlik
“İzmir'in Dost Mutfakları”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.04.2019
Saat
13.00 - 14.00
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Yöneten
Faruk Şüyün
Konuşmacılar
Nejat Yentürk, Siren Tahtakıran
Düzenleyen
Oğlak Yayıncılık
Etkinlik
“Murat Gülsoy'la Son Romanı ve Ateş Bizi Tüketiyor Üzerine”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.04.2019
Saat
13.15 - 14.00
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Murat Gülsoy, Zeynep Uysal
Düzenleyen
Can Yayınları
Etkinlik
“Atatürk Etkisi”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.04.2019
Saat
14:15 - 15.00
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Sinan Meydan
Düzenleyen
İnkılap Yayınları
Etkinlik
“Sokağın Dili”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.04.2019
Saat
15.15 - 16:00
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Latife Tekin, Onur Orhan
Düzenleyen
Can Yayınları
Etkinlik
“Rastgele”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.04.2019
Saat
15:30 - 16:30
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Yöneten
Sırma Köksal
Konuşmacılar
Deniz Kavukçuoğlu, Selçuk Erez
Düzenleyen
Oğlak Yayıncılık
Etkinlik
“7'den 70'e Herkes İçin Şifâhen Masallar”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.04.2019
Saat
16.45 - 17.45
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Beyza Akyüz
Düzenleyen
TUDEM
Etkinlik
“Kitle Psikolojisi”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.04.2019
Saat
17:15 - 18:15
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Hulki Cevizoğlu
Düzenleyen
Doğu Kitabevi
Etkinlik
“OKUYAY Konuşmaları I: Resimli Çocuk Kitaplarının Okuma Kültürüne Etkisi”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.04.2019
Saat
18.00 - 19.00
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Yöneten
Sevengül Sönmez
Konuşmacılar
Yıldıray Karakiya, Sevinç Yağan, Ayşe Babacan Özer
Düzenleyen
OKUYAY Platformu-Türkiye Yayıncılar Birliği
Etkinlik
"İsmail Gaspıralı'nın Kızı Şefika Gaspıralı"
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.04.2019
Saat
18:30 - 19:15
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Serra Menekay
Düzenleyen
Galeati Yayıncılık
Etkinlik
“100. Yılda Atatürk Devrimleri ve Dil”
Kategori
Söyleşi
Tarih
07.04.2019
Saat
19:15 - 20:00
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Yöneten
Gürsel Gezen
Konuşmacılar
Hidayet Karakuş, Sevgi Özel, Ertuğrul Özüaydın
Düzenleyen
Dil Derneği
Etkinlik
“Okuma Üzerine Gençlik Söyleşisi”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
08.04.2019
Saat
12.00 - 13.00
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Dr. Ömer Yahşi (İzmir Milli Eğitim Müdürü)
Düzenleyen
İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü
Etkinlik
“Bin Yazar, Bir Masal”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
08.04.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Yöneten
Yunus Bekir Yurdakul
Konuşmacılar
Eşref Karadağ, Nursel Çetin
Düzenleyen
Top Yayıncılık - Bilimsev Koleji
Etkinlik
“Hızlı Okuma Teknikleri”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
08.04.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Murat Tunalı
Düzenleyen
Yediveren Yayınları
Etkinlik
“Kurtuluş Savaşı'nın 100.Yılı'nın Anlamı”
Kategori
Söyleşi
Tarih
08.04.2019
Saat
13.15 - 14.15
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Yaşar Aksoy, Abdurrahim Sercan, Enis Musluoğlu, Zihni Çetiner
Düzenleyen
Dağarcık Türkiye
Etkinlik
“Kuşak Çatışmasına Alternatif Çözümler”
Kategori
Söyleşi
Tarih
08.04.2019
Saat
14.30 - 15:15
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Feridun Balcı
Düzenleyen
Altaylı Kitap
Etkinlik
“Atasözlerimiz Bizi Söylüyor”
Kategori
Söyleşi
Tarih
08.04.2019
Saat
14.30 - 15.30
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Hidayet Karakuş
Düzenleyen
Bilgi Yayınevi
Etkinlik
“Dilden Dile Edebiyat Yolculukları”
Kategori
Söyleşi
Tarih
08.04.2019
Saat
15.45 - 16.45
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Yöneten
Yunus Bekir Yurdakul
Konuşmacılar
Nancy Tryposkoufi, Eleftheria Binikou
Düzenleyen
Top Yayıncılık- Uluslararası Rodos Yazarlar ve Çevirmenler Merkezi
Etkinlik
“Edebiyatımızda Mektuplaşma”
Kategori
Söyleşi
Tarih
08.04.2019
Saat
15:30 - 16:30
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Yöneten
M. Mahzun Doğan
Konuşmacılar
Ahmet Özer, Mehmet Yaşar Bilen, Mesut Özcan, Hasibe Ayten
Düzenleyen
Türkiye Yazarlar Sendikası
Etkinlik
“Yansıma Dergisi ve İzmirli Ozanlar, Yazarlar”
Kategori
Söyleşi
Tarih
08.04.2019
Saat
16:45 - 18:00
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Yöneten
Tekin Sönmez
Konuşmacılar
Halit Özboyacı, Sina Akyol, Hüseyin Peker, Ali Özpalanlar, Tuncer Gönen, Timuçin Özyürekli, Aydın Yalkuti, Hüseyin Yurttaş
Düzenleyen
NİS Media
Etkinlik
“Toplumsal Dönüşümde Şiir ve Edebiyat...“
Kategori
Söyleşi
Tarih
08.04.2019
Saat
18:15 - 19:15
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Berivan Kaya, Muazzez Uslu, Avcı Ayşen Deniz
Düzenleyen
Öteki Yayınevi
Etkinlik
“Şiirden Dergisi Şiir Dinletisi”
Kategori
Şiir-Dinleti
Tarih
08.04.2019
Saat
18:15 - 19.00
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Onur Akyıl, Yusuf Alper, Metin Cengiz, Muzaffer Kale, Fergun Özelli, Neslihan Yalman, Müesser Yeniay
Düzenleyen
Şiirden Yayıncılık
Etkinlik
"Uydurmanın Önemi ve Güzelliği"
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
09.04.2019
Saat
11.15 - 12.00
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Ahmet Önel
Düzenleyen
Elma Yayınevi
Etkinlik
“3 Nesil Edebiyat”
Kategori
Panel
Tarih
09.04.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Yöneten
Azad Zal
Konuşmacılar
Aysun Çakır, Ali Harun Sevim, Mukaddes Erdoğdu Çelik
Düzenleyen
J&J Yayınları
Etkinlik
“Savaş Bir Cinayettir Vatan Savunması Olmasa”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.04.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Ahmet Gürel
Düzenleyen
Öğretmen Dünyası Dergisi
Etkinlik
“Özgür Eğitim Yayınları’nın 55. Yılı ve Edebiyattaki Yeri”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.04.2019
Saat
15.15 - 16.15
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Mevlüt Kaplan, Savaş Ünlü, Mehmet Yardımcı
Düzenleyen
Özgür Eğitim Yayınları
Etkinlik
“Özgür Eğitim Yayınları ve Ödüllü Kitaplar”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.04.2019
Saat
15.30 - 16.30
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Özgür Kaplan, Yunus Bekir Yurdakul, Feyyaz Sağlam
Düzenleyen
Özgür Eğitim Yayınları
Etkinlik
"Muzaffer İzgü Anısına/ II. Muzaffer İzgü Gülmece Öykü Ödül Töreni"
Kategori
Ödül Töreni
Tarih
09.04.2019
Saat
15:30 - 16:30
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Yöneten
Yunus Bekir Yurdakul
Konuşmacılar
Mavisel Yener, Şahin İzgü, Biray Üstüner, Hidayet Karakuş
Düzenleyen
Bilgi Yayınevi
Etkinlik
”Kadın Yazarlar Derneği 10 Yaşında”
Kategori
Söyleşi
Tarih
09.04.2019
Saat
16.45 - 17.45
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Sevim Korkmaz Dinç, Nevzat Süer Sezgin, Derya Şaşman Kaylı, Hülya Soyşekerci, Sevgi Çifter, Kamile Yılmaz, Gülsüm Öz, Gülseren Engin, Lider Erşan, Emine Şimşek Emiral
Düzenleyen
Kadın Yazarlar Derneği
Etkinlik
“Kültürlerarası Edebiyat”
Kategori
Şiir-Dinleti
Tarih
09.04.2019
Saat
17.45 - 18.45
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Yöneten
Muhsine Arda
Konuşmacılar
Metin Turan, Gökhan Cengizhan, Mesut Şenol
Düzenleyen
Edebiyatçılar Derneği
Etkinlik
"100. Yaşında Ceyhun Atuf Kansu'dan 7 Şiir"
Kategori
Şiir-Dinleti
Tarih
09.04.2019
Saat
18.00 - 19.00
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Yöneten
Tataryen Lokman
Konuşmacılar
Hidayet Karakuş, Yunus Koray, Yusuf Alper, Neslihan Yalman, Aslıhan Tüylüoğlu, Harun Atak, Kader Durmuş
Düzenleyen
İzmir Edebiyat Platformu
Etkinlik
”Kayıp Madalyayı Oryantringle Buluyoruz”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
10.04.2019
Saat
11.00 - 11.45
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Ferrin İlbay Yalnız
Düzenleyen
Elma Yayınevi
Etkinlik
“Medyanın Çocuk Eğitiminde Olumsuz Etkileri”
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.04.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Murat Ali Bilkay
Düzenleyen
Altaylı Kitap
Etkinlik
"Edebiyat, Hakikat ve Dijital Teknoloji"
Kategori
Panel
Tarih
10.04.2019
Saat
12:00 - 12.45
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Yöneten
Aydan Ay
Konuşmacılar
Sedat Ömeroğlu, Mecit Ünal, Seyyit Nezir
Düzenleyen
Broy Yayınevi - Üvercinka Dergisi
Etkinlik
“Bir Kamyon Kaç Öykü Taşır? – Kamyon Kafe”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
10.04.2019
Saat
13.00 - 14.00
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Çiğdem Sezer
Düzenleyen
Günışığı Kitaplığı
Etkinlik
“Çocuk Yazınında Hidayet Karakuş”
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.04.2019
Saat
13:45 - 14:45
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Mavisel Yener, Nevzat Süer Sezgin, Hüseyin Yurttaş
Düzenleyen
Bilgi Yayınevi
Etkinlik
"Türkiye’de Popülizmi Anlamak"
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.04.2019
Saat
14.15 - 15.15
Yer
İç Alan İmza Alanı
Konuşmacılar
Nuray Sancar, Melek Göregenli
Düzenleyen
Kor Kitap
Etkinlik
“Dil ve Edebiyatta Çocuk Kitaplarının İşlevi”
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.04.2019
Saat
15:30 - 16:30
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Asım Öztürk, Osman Akbaşak, Hüseyin Tuncer
Düzenleyen
Özgür Eğitim Yayınları
Etkinlik
“Alevilikte Devriye Tasarımı ve Zamanda Yolculuk”
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.04.2019
Saat
16.45 - 17.45
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Esat Korkmaz
Düzenleyen
Berfin Bahar Dergisi
Etkinlik
“Ekonomi 2019”
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.04.2019
Saat
16:15 - 17:15
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Mahfi Eğilmez
Düzenleyen
Remzi Kitabevi
Etkinlik
“Seyahat ve Edebiyat”
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.04.2019
Saat
17:30 - 18.30
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Esra Alkan
Düzenleyen
Varlık Yayınları
Etkinlik
“Akademi: Sözün Ve Eylemin Özgürlüğü”
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.04.2019
Saat
18.00 - 19.00
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Onur Hamzaoğlu
Düzenleyen
Dipnot Yayınları
Etkinlik
”Kürt Sözlü Edebiyatında Masal (Balığın Gülüşü)”
Kategori
Söyleşi
Tarih
10.04.2019
Saat
18:45 - 19:30
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Ronî War, Ganî Türk
Düzenleyen
Ava Yayınları
Etkinlik
“Çocuklar İçin Felsefe Atölyesi”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
11.04.2019
Saat
11.00 - 11.45
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Özge Özdemir
Düzenleyen
Redhouse Kidz
Etkinlik
“Sınıfın Ozanıyım Mimli, Hababam Sınıfı'nın Yazarıyım Ünlü…”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
11.04.2019
Saat
13.00 - 13.45
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Aydın Ilgaz
Düzenleyen
Kırmızı Kedi Yayınevi
Etkinlik
“Macera Apartmanı’nda Canlı Yayın Başlıyor! – Radyo Pencere”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
11.04.2019
Saat
13.00 - 14.00
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Hacer Kılcıoğlu
Düzenleyen
Günışığı Kitaplığı
Etkinlik
“Ayla Çınaroğlu’nun Edebiyatla Yolculuğu - Muzaffer İzgü Çocuk ve Gençlik Edebiyatına Emek Verenler Ödülü”
Kategori
Söyleşi
Tarih
11.04.2019
Saat
14:00 - 15:00
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Yöneten
Yunus Bekir Yurdakul
Konuşmacılar
Mavisel Yener, Mehmet Atilla
Düzenleyen
EÇEV-Ege Çağdaş Eğitim Vakfı
Etkinlik
“Kurtuluş Savaşı’nın 100 Yılı ve Hasan Tahsin”
Kategori
Söyleşi
Tarih
11.04.2019
Saat
14:15 - 15:15
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Yaşar Aksoy, Aydoğan Yavaşlı, Ümit Yaşar Işıkhan, Alaatin Gürırmak
Düzenleyen
Etki Yayınları
Etkinlik
“Ölüm Vardiyası / Edebiyatımızda Soma”
Kategori
Söyleşi
Tarih
11.04.2019
Saat
15.15 - 16.15
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Yöneten
Hande Baba
Konuşmacılar
Deniz Moralıgil, Gönül Çatalcalı, Nevzat Süer Sezgin, Şaban Akbaba, Yelda Karataş
Düzenleyen
Kurgu Kültür Merkezi
Etkinlik
“Yazma Yaratma Okuma“
Kategori
Söyleşi
Tarih
11.04.2019
Saat
15:30 - 16:30
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Aydın Şimşek
Düzenleyen
Destek Yayınları
Etkinlik
“Altı Ayrı Şairin Tek bir Şiir Kitabında Buluşması Mümkün mü?” Coşkun Yerli, Seyhan Erözçelik, Sina Akyol, Gültekin Emre, Hakan Cem, Nesrin Kültür'den Farklı Bir Şiir Denemesi: “İnsanın Halleri”...
Kategori
Söyleşi
Tarih
11.04.2019
Saat
16.30 - 17.30
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Yöneten
Gülce Başer
Konuşmacılar
Sina Akyol, Gültekin Emre, Hakan Cem, Nesrin Kültür
Düzenleyen
Mayıs Yayınları-TÜYAP
Etkinlik
“Nasıl Bir Çocuk Yetiştirmek İstiyoruz”
Kategori
Söyleşi
Tarih
11.04.2019
Saat
16.45 - 17.45
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Fatih Aytaç
Düzenleyen
Lider Yayınları
Etkinlik
“Korku Yazmanın Macerası”
Kategori
Söyleşi
Tarih
11.04.2019
Saat
17.45 - 18.45
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Yöneten
Işın Beril Tetik
Konuşmacılar
Demokan Atasoy, Evren Buda
Düzenleyen
Oğlak Yayıncılık
Etkinlik
“Barış İçin Şiirde Buluşmak”
Kategori
Şiir-Dinleti
Tarih
11.04.2019
Saat
18.00 - 19.00
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Düzenleyen
Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği
Etkinlik
“79. Yıl Dönümlerinde Köy Enstitüleri”
Kategori
Panel
Tarih
11.04.2019
Saat
19.00 - 19.45
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Yakup Kepenek, Kemal Kocabaş, Semiha Günal
Düzenleyen
Yeni Kuşak Köy Enstitüleri
Etkinlik
“Öğretmenim Atatürk”
Kategori
Çocuk ve Gençlik
Tarih
12.04.2019
Saat
11.00 - 11.45
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Mavisel Yener
Düzenleyen
Bilgi Yayınevi
Etkinlik
"Hamdüsena Sokağı Kadınları"
Kategori
Söyleşi
Tarih
12.04.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Yöneten
Nevzat Süer Sezgin
Konuşmacılar
Gönül Çatalcalı, Elif Akkaya
Düzenleyen
Tekin Yayınevi
Etkinlik
“100. Yılında Kurtuluştan Kuruluşa Atatürk”
Kategori
Söyleşi
Tarih
12.04.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Hüseyin Hakkı Kahveci
Düzenleyen
Doğu Kitabevi
Etkinlik
“Sürdürülebilir Beslenme”
Kategori
Söyleşi
Tarih
12.04.2019
Saat
13.00 - 14.00
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Gülşen Altın
Düzenleyen
Martı Yayınları
Etkinlik
“Kirpi Mesafesi Gerçek Sevgi Mesafesidir”
Kategori
Söyleşi
Tarih
12.04.2019
Saat
14.00 - 15.00
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Hakan Akdoğan, Demet Çaltepe
Düzenleyen
Eksik Parça Yayınları
Etkinlik
“Anadolu İrfanı”
Kategori
Söyleşi
Tarih
12.04.2019
Saat
14:15 - 15:15
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Bekir Develi
Düzenleyen
Profil Kitap
Etkinlik
‘’Türkiye’de Militarizm‘’
Kategori
Söyleşi
Tarih
12.04.2019
Saat
15:30 - 16:30
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Güven Gürkan Öztan
Düzenleyen
Ayrıntı Yayınları
Etkinlik
“Geçmişten Geleceğe Türkiye'nin Dünyadaki Yeri”
Kategori
Söyleşi
Tarih
12.04.2019
Saat
15:30 - 16:30
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Onur Öymen
Düzenleyen
Remzi Kitabevi
Etkinlik
“Kaderin Kodu”
Kategori
Söyleşi
Tarih
12.04.2019
Saat
16.45 - 17.45
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Ünal Güner
Düzenleyen
Destek Yayınları
Etkinlik
“Şairin Günümüzdeki Gücü”
Kategori
Söyleşi
Tarih
12.04.2019
Saat
18.00 - 19.00
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Yöneten
Halil İbrahim Özcan
Konuşmacılar
Ahmet Çakmak, Gülce Başer, Tacim Çiçek, Muzaffer Kale
Düzenleyen
PEN Türkiye
Etkinlik
“Hangi Sabahattin Ali?”
Kategori
Söyleşi
Tarih
12.04.2019
Saat
19:15 - 20:00
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Yöneten
Fırat Belen
Konuşmacılar
Adnan Özyalçıner, C. Hakkı Zariç
Düzenleyen
Kor Kitap - Manos Kitap
Etkinlik
"İnsanlığın İnanç ve Düşünce Serüveni…"
Kategori
Söyleşi
Tarih
12.04.2019
Saat
19:15 - 20:00
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Yöneten
Tacettin Çolak
Konuşmacılar
M. Gürdal Çıngı
Düzenleyen
Derleniş Yayınları
Etkinlik
“Abisi Olmak Halkının: Ahmed Arif"
Kategori
Söyleşi
Tarih
13.04.2019
Saat
11.00 - 11.45
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Şeyhmus Diken, Lal Laleş
Düzenleyen
İletişim Yayınları
Etkinlik
“90. Yaşında Fakir Baykurt Hayatı ve Eserleri”
Kategori
Panel
Tarih
13.04.2019
Saat
12.00 - 13.15
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Turhan Günay, Adnan Özyalçıner, Ömür Kurt, Işık Baykurt
Düzenleyen
Literatür Yayınları
Etkinlik
“Bir Fikirden Bir Romana: Sıradan Bir Gün Nasıl Doğdu”
Kategori
Söyleşi
Tarih
13.04.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Yekta Kopan
Düzenleyen
Can Yayınları
Etkinlik
“Polisiyecinin Dünyası”
Kategori
Söyleşi
Tarih
13.04.2019
Saat
13.00 - 14.00
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Yöneten
Suphi Varım
Konuşmacılar
Yaprak Öz, Cenk Çalışır, Elvan Sayar, Nuray Atacık
Düzenleyen
Oğlak Yayıncılık
Etkinlik
“Çocuklar ve Gençler Neden Okumalı?”
Kategori
Söyleşi
Tarih
13.04.2019
Saat
13.30 - 14.15
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Sedat Sever
Düzenleyen
Tudem Yayınları
Etkinlik
"Doğup Büyüdüğün Yeri Yazmak"
Kategori
Söyleşi
Tarih
13.04.2019
Saat
14.30 - 15.15
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Mahir Ünsal Eriş, Nida Dinçtürk
Düzenleyen
Can Yayınları
Etkinlik
“İletişim, İlişki ve Yaşam Üzerine”
Kategori
Söyleşi
Tarih
13.04.2019
Saat
14:15 - 15:15
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Doğan Cüceloğlu
Düzenleyen
Remzi Kitabevi
Etkinlik
“Anıların Yararı”
Kategori
Söyleşi
Tarih
13.04.2019
Saat
15.30 - 16.15
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Yöneten
Okan Toygar
Konuşmacılar
Altan Öymen
Düzenleyen
Doğan Kitap
Etkinlik
”İnsan İnşasında Edebiyat”
Kategori
Söyleşi
Tarih
13.04.2019
Saat
15:30 - 16.15
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Bahadır Yenişehirlioğlu
Düzenleyen
Timaş Yayınları
Etkinlik
“Kimsesizler Cumhuriyeti”
Kategori
Söyleşi
Tarih
13.04.2019
Saat
16.30 - 17.15
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
İsmail Saymaz
Düzenleyen
İletişim Yayınları
Etkinlik
“Şiir ve Güncellik”
Kategori
Söyleşi
Tarih
13.04.2019
Saat
16.30 - 17.15
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Şükrü Erbaş
Düzenleyen
Kırmızı Kedi Yayınevi
Etkinlik
“Zihni Susturmayı Öğrenme”
Kategori
Söyleşi
Tarih
13.04.2019
Saat
17:30 - 18:15
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Uğur Koşar
Düzenleyen
Destek Yayınları
Etkinlik
“Veda Divanı’ndan Şiirler”
Kategori
Şiir-Dinleti
Tarih
13.04.2019
Saat
17:30 - 18:15
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Ahmet Telli
Düzenleyen
Everest Yayınları
Etkinlik
“Söyleşi: “Mine Söğüt Gergedan’ı Anlatıyor: Öfke ve İtiraz”
Kategori
Söyleşi
Tarih
13.04.2019
Saat
18:30 - 19:30
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Mine Söğüt, Kerem Oğuz Evrandır
Düzenleyen
Yapı Kredi Yayınları
Etkinlik
“Karakuş'un Şiir Evreni”
Kategori
Panel
Tarih
14.04.2019
Saat
12.00 - 13.00
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Yöneten
Yüksel Pazarkaya
Konuşmacılar
Efdal Sevinçli, Bahri Karaduman, Oğuz Tümbaş, Hülya Deniz Ünal
Düzenleyen
Bilgi Yayınevi
Etkinlik
“Sussam Gönül Razı Değil”
Kategori
Söyleşi
Tarih
14.04.2019
Saat
12.00 - 12.45
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Tuğrul Keskin, Aydın Şimşek
Düzenleyen
Everest Yayınları
Etkinlik
“Kayıların Muhteşem Yürüyüşü”
Kategori
Söyleşi
Tarih
14.04.2019
Saat
13.00 - 14.00
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Ahmet Şİmşirgil
Düzenleyen
Timaş Yayınları
Etkinlik
“Labirent’in İçindeki Hayat ve Roman"
Kategori
Söyleşi
Tarih
14.04.2019
Saat
13.15 - 14.15
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Burhan Sönmez
Düzenleyen
İletişim Yayınları
Etkinlik
“Hayaller Neye Yarar?”
Kategori
Söyleşi
Tarih
14.04.2019
Saat
14.30 - 15.30
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Mine Söğüt
Düzenleyen
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)
Etkinlik
“Tepeden Tırnağa İsyan Nazım Hikmet”
Kategori
Söyleşi
Tarih
14.04.2019
Saat
14:15 - 15:15
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Enver Aysever
Düzenleyen
Doğan Kitap
Etkinlik
“Atina'dan Smyrna'ya Edebiyatın İzinde”
Kategori
Söyleşi
Tarih
14.04.2019
Saat
15.45 - 16.45
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Dimitris Sotakis, Yılmaz Okyay
Düzenleyen
Delidolu Yayınları
Etkinlik
“Hidayet Karakuş'un Romanları”
Kategori
Panel
Tarih
14.04.2019
Saat
15:30 - 16:30
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Yöneten
Yüksel Pazarkaya
Konuşmacılar
İnci Aral, Öner Yağcı, Gönül Çatalcalı
Düzenleyen
Bilgi Yayınevi
Etkinlik
”Yaratıcı Beyin”
Kategori
Söyleşi
Tarih
14.04.2019
Saat
16.45 - 17.45
Yer
Konferans Salonu II (Dış Alan)
Konuşmacılar
Sinan Canan
Düzenleyen
Tuti Kitap
Etkinlik
“Geçmişin İzlerini, Geleceğin Korkularını Silmeden Nereye Gidiyorsun”
Kategori
Söyleşi
Tarih
14.04.2019
Saat
17.00 - 18:00
Yer
Konferans Salonu I (Üst Kat İç Alan)
Konuşmacılar
Aret Vartanyan
Düzenleyen
A7 Kitap