Heyecanla beklenen Tüyap 25. İzmir Kitap Fuarı’nın tarihi belli oldu

Pandemiden dolayı en son 2019 yılında yapılan ve kitapseverlerin heyecanla beklediği İzmir Kitap Fuarı’nın 25’incisi 11-19 Mart 2023’te gerçekleşecek. Gaziemir’de Fuar İzmir’de yapılacak fuarda ilgi çekici etkinlikler, söyleşiler ve değerli birçok yazarın imza günleri de olacak.
Tüyap Fuarcılık tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği iş birliği ile düzenlenen İzmir 25. Kitap Fuarı, 11 - 19 Mart 2023 tarihleri arasında Gaziemir’deki Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak. 25 yıldır bölgenin ve Türkiye’nin kültürel gelişimine önemli katkılar sağlayan fuarda binlerce yeni kitap, süreli yayın, gazete ve dergi kitapseverlerle buluşacak, ilgi çekici etkinlikler, söyleşiler ve imza günleri yapılacak.
 
İzmir Kitap Fuarı pandemi sebebiyle 2019 yılından beri yapılmadı. 2019 yılındaki fuar, 500 binin üzerindeki ziyaretçisi ile rekor seviyede bir ilgi görmüştü. Çeyrek asırı geride bırakmaya hazırlanan fuarın, bu yıl bu rekoru daha da öteye taşıması bekleniyor.
 
Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Birkaç yıllık aranın ardından İzmir’in köklü kitap fuarı İzmir Kitap Fuarı 25. kez kitapseverleri ağırlayacak. Çeyrek asırı geride bırakmanın verdiği sorumlulukla kitapseverlere birbirinden güzel sürprizler hazırlıyoruz.                9 gün boyunca değerli yazarlar, çizerler, okurlar, kültür insanları, kitapseverler, sivil toplum kuruluşları bir arada olacak. Program belli oldukça duyurularını yapmaya devam edeceğiz. Ancak şimdiden 11-19 Mart’ı takvimlerinizde işaretleyin” dedi.
 
Onur Konuğu Veysel Çolak
 
Yirmi beşinci yaşında tüm şehri kapsayacak bir edebiyat ve kültür festivaline bürünecek olan İzmir Kitap Fuarı’nın onur konuğu İzmir’de yaşayan şair ve yazar Veysel Çolak olacak, Fuar boyunca düzenlenecek panel ve söyleşilerde Veysel Çolak’ın edebiyatı, eserleri ve yaşamı ele alınacak.
 
İzmir Kitap Fuarı’nı Takip Edin
 
Fuarla ilgili en güncel haberleri, konuk yazarları, ulaşım bilgilerini, etkinlikleri ve imza günlerini www.izmirkitapfuari.com sitesinden; facebook/tuyapkitapfuari, twitter/kitapfuari ve instagram/kitapfuari hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
 
Girişin ücretsiz olacağı İzmir Kitap Fuarı 11-18 Mart arasında her gün 10.00-20:00, kapanış günü olan 19 Mart tarihinde ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
 
 
TÜYAP Hakkında: Tüyap, Türkiye’nin ilk fuarcılık şirketi olarak 1979’da Bülent Ünal tarafından kuruldu. Türkiye’de fuarcılığın gelişiminin öncüsü olan Tüyap Fuarcılık Grubu kuruluşundan bugüne kadar yurt içinde 1.827, yurt dışında ise 39 ülkede 200 fuar gerçekleştirdi. Geride bıraktığı 42 yılda Tüyap, 127 ülkeden 337 bin 913 firmaya hizmet verdi ve düzenlediği fuarlarda 213 ülkeden 67 milyon 133 bin 226 ziyaretçiyi ağırladı.  Çin, Rusya ve Afrika’da ilk Türk ihraç ürünleri fuarlarını organize eden şirket, halen yılda ortalama 10 yurt dışı fuara Türk milli katılımı organize ediyor. Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek özel sektör fuarcılık kuruluşu olan Tüyap, profesyonel kadrosu ve 100’ü aşkın meslek örgütü ile uzun vadeli iş birlikleri yaparak, Türkiye’de sahip olduğu ve işlettiği 6 fuar merkezi ve 4 ülkede sahip olduğu uluslararası ofisi ile düzenli ihtisas fuarları gerçekleştiriyor. Yeni dönemde ‘ticaret için önce sağlık’ mottosuyla fuarlarını düzenleyen Tüyap, Türk Standartları Enstitüsü’nün COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı şartlarını yerine getirerek TSE COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanan ilk fuarcılık şirketi olmanın sorumluluğuyla, dijital olanaklarını da seferber ederek hibrit fuarlar düzenlemeyi sürdürüyor.

Bilgi için: Gökçe Ece Oksay / ÜNİTE Edelman (533) 611 54 82
[email protected]; www.unite.com.tr
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN